NOSLĒPUMS - REHAU BRENDS SASTĀV NO KVALITĀTES AR INOVATĪVU TEHNOLOĢIJU

Mūsu saruna ar Aldi Sirmaču, REHAU pārstāvniecības vadītāju no pašas pārstāvniecības dibināšanas Latvijā. Aldis uzsāka strādāt 1995. gadā kā REHAU pārstāvniecības vadītājs un ir REHAU uzņēmuma Latvijā vadītājs līdz šodienai. Pēc specialitātes Aldis ir inženieris, ķīmiķis, plastmasu pārstrādes speciālists.

Pēc jūsu domam, kāpēc REHAU logiem un durvīm ir tik laba reputācija Latvijā?

REHAU vairāku gadu desmitu garumā pastāvīgi iet līdz jaunākajām tehnoloģijām un polimēru materiālu iespējām, to tehniskajiem pielietojumiem. Mūsdienās REHAU logam tiek noteiktas jau pašsaprotamas prasības, neizlaist siltumu, ielaist gaismu, nodrošināt klusumu, drošību u.t.t.

Mums ir kopējs kredo ar saviem partneriem – logu ražotājiem – „mājokļa īpašniekam ir iespējas iegūt nevis vienkārši logu, bet pilnīgi noteikti risinājumu mājokļa siltumam, gaismai, svaigam gaisam, drošībai!".

 

Interesanti, REHAU logi un durvis Latvijā identiski, salīdzinot ar logiem un durvīm, kādus būvniecībā lieto Vācijā vai Šveicē?

REHAU kopā ir vairāki desmiti rūpnīcu, kurās izgatavo dažādus produktus. Sākot no caurulēm inženierkomunikācijām un santehnikai, šļūtenēm hidraulikai un pārtikai, profiliem mēbeļu ražošanai un industrijai, detaļām automobiļu interjeram un to buferiem. Uz Latviju logu ražošanai izgatavotie profili tiek ražoti rūpnīcās Vācijas ziemeļos pie Brēmenes un Polijā pie Poznaņas. Visas REHAU rūpnīcas vienādi ir pakļautas kvalitātes uzraudzībai, to izejvielas tiek sagatavotas centralizēti. REHAU logi un durvis Latvijā ir identiski ar logiem un durvīm, kādus būvniecībā lieto Vācijā, Austrijā, Šveicē, Austrumeiropas valstīs. Visas sastāvdaļas, kas tiek izmantotas logu ražošanā: profili, furnitūra un stikls tiek ražoti Eiropā.

Nozares standarti logu profilu ražošanā un arī rūpes par nemainīgi augstu produkcijas kvalitāti. Katrs profila metrs ir marķēts ar atbilstošu informāciju par ražošanas uzraudzību un profilu atbilstību augstajām vācu RAL būvniecības nozares prasībām. Bez tam REHAU izsenis savu produktu ražošanas kvalitātes sistēmu nodrošina saskaņā ar ISO 9001 standartu.
Savukārt Latvijā logu ražošanas kavlitāti palīdz uzturēt atbalsts no REHAU vietējiem darbiniekiem, kas nodrošina apmācības sākot no logu projektēšanas, ražošanas līdz pārdošanai. Īpaši svarīgs ir pats ražošanas posms, kurā nav vietas kompromisiem.

Kompānijā „REHAU” ir ļoti stipri attīstīta pārbaudes kvalitāte un liela uzmanība ir veltīta jaunu tehnoloģiju izstrādei un ieviešanai. Atklājiet mums savus noslēpumus. Kā jums tā sanāca?

REHAU ir savas institūts ar pētniecības un eksperimentālo bāzi (atrodas pilsētā Rehau), kurš pirmkārt nodarbojas ar inovatīvu tehnoloģiju izstrādi. Tās tālāk praktiskos risinājumos jau aprobē rūpnīcās un eksperimentālajās ražotnēs. Pēc pamatīgas pārbaudes un neskaitāmiem testiem jaunas profilu sistēmas nonāk mūsu logu ražotāju rokās. Te jāsaka, ka REHAU principiāli piedāvā tikai un vienīgi pārbaudītus un reāli pielietojamus risinājumus.

Šobrīd logu kvalitāte ir ļoti laba tiesiskā bāze, normu un prasību kopums vienāds visā Eiropas Savienībā. REHAU ar saviem profiliem nodrošina iespēju izgatavot labākos logus, logu ražotājam ir vien jāizmanto dotās iespējas un no profiliem, stikla paketēm un noslēgmehānisma jāizgatavo korekts logs, tas rūpīgi jāiemontē. Tas arī ir kopējām pūlēm sasniegts iespējami labākais rezultāts.  

Kāds šodien ir vispopulārākais profils no REHAU?

Šobrīd Latvijā REHAU visvairāk realizē klasisku logu profilu sistēmu EURO Design 70, pārbaudīta logu un durvju sistēma ar lielisku veiktspēju. Blakus tai savu stabilu vietu ieņem viena no inovatīvākajām logu profilu sistēmām vispār - GENEO, kas pateicoties īpašajam materiālam spēj nodrošināt virkni vēl labāku īpašību, salīdzinot ar jebkuru citu logu sistēmu. Taču tam ir sava cena.

 

Cik lielu procentu Latvijas tirgū aizņēma REHAU PVC logi 2013. gadā?

REHAU logu īpatsvars Latvijā ir vērtējams ap 15%-20%. Tā daļa pēdējo gadu laikā īpaši nemainās un apliecina apdomīgu pircēju īpatsvaru tirgū.

Tos var saukt gan par zinošiem un kompetentiem pircējiem, rūpīgi izvērtējušiem piedāvājumu un savu izvēli virzījuši uz tehniski augstvērtīgiem risinājumiem, logiem ar ilgu kalpošanas laiku. Tiem pēdējā laikā pievienojušies tie, kas vienkārši uzticas vietējiem ražotājiem vairāk kā importētajiem un gatavi samaksāt tādu kā drošības artavu, lai vēlāk nesastaptu problēmas.

 

Kādi plāni REHAU kompānijai Latvijā šogad?

REHAU turpina iesākto, nodrošina visu iespējamo atbalstu saviem klientiem, logu ražotājiem, lai tie sekmīgi varētu ar logiem strādāt Latvijas tirgū, atbalstām klientus eksporta aktivitātēs un aktīvi piedalāmies pircēju informēšanā kā veicams atbildīgs lēmums – logu iegāde.

„Vitrum Logi” ir ļoti laba sadarbība ar dzīvojamajo kompleksu „NCC Biķernieku”. Šis projekts 2013.gadā tika atzīts kā pati energoefektīvākā ēka Latvijā. Mēs lepojamies, ka ziemas sezonā šī kompleksa iedzīvotājiem bija paši zemākie rēķini par apkuri Rīgā. 

 Šis projekts zīmīgs ar to, ka NCC savu ēku logus izvēlējās vispirms pēc to tehniskajiem rādītājiem, kā arī te vēl ņemot vērā arī guvumu, ko nodrošina korekta un ilgi kalpojoša logu montāža. Izmantoti logi no pārbaudītās sistēmas ED70, taču ar rāmi, kas ir 115mm plats tā iebūves daļā. Kopā ar trīs stiklu paketi un lielisku logu montāžu, īpašiem apdares paņēmieniem, mājoklis ir silts, ap logiem nav vēsu ailes malu, logi kalpos kā tiem pienākas ilgi un iedzīvotājiem par to nebūs jādomā. Tas arī galvenais, jo logiem jābūt labam risinājumam, nevis problēmai!

Un pats galvenais, ka risinājumus piedāvā pieredzējuši speciālisti, taču problēmas sastop patērētāji, ja nav saņēmuši risinājumu, bet vienkārši lētāko piedāvājumu!

Te attēls specifiskajam risinājumam, kas devis savu artavu siltuma ekonomijai un komforta nodrošināšanai NCC jaunajās mājās Biķernieku ielā.

 

Paldies par sarunu!


Back Back